Anatomia skandalu

Autor: Sarah Vaughan
Cena: 39.90 zł
Premiera: 2018-01-31
ISBN: 978-83-8053-336-3

Małżeństwo z wyższych sfer w świetle reflektorów. Żona zdeterminowana, by ochronić rodzinę musi stawić czoła pani prokurator, która wierzy, że sprawiedliwości wreszcie stanie się zadość. Skandal, który wstrząsnął Westminsterem. I kobieta, która znalazła się w samym jego sercu.

Wciągający i prowokacyjny dramat psychologiczny.

 

Ostra i trzymająca w napięciu powieść o skandalu w środowisku uprzywilejowanych brytyjskich elit oraz o kobietach, których świat stanął na głowie.

James, mąż  Sophie, jest kochającym ojcem, przystojnym mężczyzną i szanowaną osobą publiczną. A jednak staje przed sądem oskarżony o straszne przestępstwo. Przekonana o jego niewinności Sophie desperacko próbuje chronić swoją ukochaną rodzinę przed kłamstwami, które jej zagrażają.

Kate jest prawniczką reprezentującą ofiarę. Doświadczona profesjonalistka, która wie, że rozprawa to wojna na argumenty, a wygrywa ją ten, kto przekona sędziów. A jednak Kate przede wszystkim zawsze poszukuje prawdy. Jest przekonana, że James  jest winny i nie spocznie, póki nie zostanie ukarany.

Kto ma rację? Sophie czy Kate? I czy któraś z nich opiera swe przekonanie na czymś więcej niż instynkt i osobiste doświadczenia? Pomimo dorastania  w klasie uprzywilejowanej Sophie ma świadomość, że jej piękne życie nie jest niezniszczalne. Nauczyła się tego, gdy ona i James zostali kochankami po raz pierwszy w Oxfordzie i osobiście przekonała się jak łatwo przyjemność może przerodzić się w tragedię.

 

Sarah Vaughan studiowała literaturę angielską w Oxfordzie, a następnie została dziennikarką. Po kursie w Press Association przez jedenaście lat pracowała jako reporterka w the Guardian, gdzie zajmowała się wiadomościami i pracowała w dziale zdrowia i polityki, skąd odeszła, by zająć się pisaniem powieści. Jej książka „ The art of baking blind” („Sodki smak miłości”, Dom Wydawniczy PWN) została wydana w 2014 roku przez Hodder & Hudson, a następnie przez osiem innych domów wydawniczych. W 2016 roku wydała drugą powieść pt. „The farm at the edge of the world”. „Anatomia skandalu” zostanie przetłumaczona na czternaście języków.