Rebranding związany jest ze zmianami jakie nastąpiły po połączeniu Burda z Edipresse Polska oraz ambitnymi planami nowej firmy na przyszłość. Odświeżona identyfikacja wizualna ma również służyć odzwierciedleniu nowoczesności i digitalowego charakteru firmy. Wiąże się to także z odświeżeniem wizerunku marki, otwartą komunikacją, budowaniem zróżnicowanego środowiska pracy oraz dostosowaniem przekazu wizualnego i marketingowego do nowej tożsamości i strategii firmy.

Jesteśmy nową organizacją, która wykorzystuje to co najlepsze z połączenia dwóch firm. Chcemy być liderem rynku mediów lifestyle w Polsce, ale przede wszystkim firmą otwartą na zmiany, nowoczesną i dynamiczną. Nie zapominamy o naszych korzeniach, w tym 30 latach działalności w Polsce, ale patrzymy ambitnie do przodu. Jesteśmy różni, mamy bogate doświadczenia i to właśnie stanowi o naszej sile. – powiedział Maciej Klepacki, nowy CEO Burda Media Polska

Nowe logo to połączenie kilku kolorów, które symbolizuje redakcje wchodzące w skład szerokiego portfolio Burdy. Kolory to także znak nowoczesności, digitalowej siły biznesu oraz wyjątkowości jednostek tworzących markę Burda. Styl w jakim zostało zaprojektowane logo ma również nawiązywać do otwartości i różnorodności, w której tkwi siła naszego brandu. 

Autorem nowej identyfikacji wizualnej jest Marek Knap, dyrektor artystyczny w Burda Media Polska. Marek Knap jest również wykładowcą na warszawskiej ASP, na wydziale grafiki oraz projektantem specjalizującym się w grafice edytorskiej i typografii.

- Kluczową kwestią w moim projekcie była skuteczność na małych ekranach. Aby zwiększyć czytelność na ograniczonej przestrzeni, warto wyodrębnić i powiększyć wybrany element znaku tzw. sygnet. Wówczas sąsiadujące długie, wielowyrazowe ciągi słów logotypu stają się łatwiejsze do odczytania i można je zgrabnie układać w kilku liniach dopasowując do nośnika i środowiska – mówi Marek Knap, dyrektor artystyczny w Burda Media Polska oraz autor nowego logo.

To pierwszy rebranding w historii polskiej marki Burda Media. 
- Sygnet uzyskany w wyniku dekonstrukcji korporacyjnego fontu Burdy International przybrał formę neonu – umożliwiając ciekawe realizacje animacyjne w żywej i pozytywnej stylistyce zgodnej z charakterem firmy - dodaje, Marek Knap.  

Burda Media Polska w związku z ostatnim połączeniem jest także na etapie budowy nowej, wspólnej kultury organizacyjnej oraz kluczowych dla obu zespołów wartości.

 - Nasza organizacja buduje kulturę organizacyjną w duchu human2human, w myśl którego projektujemy wszystkie nasze działania. Chcieliśmy aby nowe logo również  odzwierciedlało to co dla nas istotne: różnorodność, kreatywność, otwartość i nowoczesność – mówi Małgorzata Górska, People Culture & Communication Director Burda Media Polska.