Przejęcie Edipresse Polska przez Burda Media Polska to przełomowe wydarzenie dla Burdy.  Efektem procesu integracji jest wzmocnienie portfolio spółki oraz zwiększenie jej wartości na rynku. Połączenie pozwoli na wykorzystanie efektu synergii w wielu aspektach, w tym m.in. rynkowym i finansowym.

Transakcja kupna Edipresse Polska oprócz integracji portfolio, daje również gwarancję nowych inwestycji oraz zapewnia nowe możliwości rozwoju. Jest to kolejny krok w realizacji strategii Burdy. Oprócz przejęcia wydawnictwa Edipresse Polska, w 2021 roku Burda Media Polska nabyła drogerię internetową Cocolita.pl. Zarząd spółki mówi o ambitnych planach wobec polskiego rynku. W planach są kolejne przejęcia i rozwój obszarów digitalowych biznesu 
w Polsce.

- Nie ograniczamy się tylko do spółek mediowych, jesteśmy otwarci na każdy rodzaj biznesu, którzy może dołączyć do naszego portfolio i przyspieszyć nasz rozwój, szczególnie w obszarze digital. Patrzymy bardzo szeroko, wspólnym mianownikiem jest kategoria lifestyle oraz segment kobiecy – mówi Maciej Klepacki, CEO Burda Media Polska.
Obecnie ponad połowa przychodów i większość zysków połączonej grupy pochodzi z obszaru digital, w który mocno inwestowały obie firmy w poprzednich latach, zwłaszcza Edipresse Polska. Podczas Burda Day, konferencji prasowej, która odbyła się 21 czerwca w Art Box Experience w warszawskiej Fabryce Norblina, przedstawiciele spółki zapowiedzieli również uruchomienie Tech Hubu, który będzie obsługiwał produkty digitalowe spółek z Grupy Burda Media z całego świata. 

- Mamy poważne plany, których część jest już w realizacji. Dzięki połączeniu staliśmy się jeszcze bardziej atrakcyjni dla naszych klientów i dużo silniejsi wśród konkurencji na rynku–dodaje Maciej Klepacki.  
Skala działania, uzyskana po połączeniu, przenosi biznes Burdy na wyższy poziom i pozwala na bycie w czołówce rynku mediowego w Polsce. Integracja oznacza również nową ofertę reklamową co daje klientom Burdy większe możliwości i szansę na podjęcie wspólnych działań biznesowych, a spółce także pozyskanie nowych klientów.