Wystawa prac pokonkursowych ,,Młodzi na start” 2020

Dziewiąta edycja konkursu ,,Młodzi na start” powróciła i doczekała się rozstrzygnięcia. 
Od 3 grudnia, w witrynach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, można podziwiać prace laureatów tegorocznego konkursu. 
Temat przewodni tej edycji to Design XXI w. Czym jest design przyszłości, na jakie pytania będzie odpowiadał, jakie materiały będą dla niego charakterystyczne, co będzie ważniejsze: mieć czy być, minimalizm: wybór czy konieczność. Wśród prezentowanych prac młodych artystów znalazły się m.in. tkaniny, meble, elementy dekoracyjne jak i oświetlenia.
Wystawa prezentowana jest w witrynach budynku IV Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego  Gdynia od al. Zwycięstwa i potrwa do 10 stycznia 2021. 
Najlepsze z prezentowanych prac, jak co roku, zostały wyróżnione przez jury konkursu. Wyniki konkursu oraz finałowe prace dostępna są na stronie: https://www.elle.pl/decoration/artykul/konkurs-mlodzi-na-start-2020-rozstrzygniety-poznaj-zwyciezcow-tegorocznej-edycji-201203023536 .  
W kapitule konkursowej, która od dziewięciu lat wybiera obiecujących młodych projektantów, zasiadają: Małgorzata Szczepańska – redaktor naczelna ELLE Decoration, Ewa Janczukowicz-Cichosz – wicedyrektor Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, Ewa Gołębiowska – dyrektor Zamku Cieszyn, Ryszard Balcerkiewicz – członek zarządu Noti, Marek Adamczewski – projektant, wykładowca akademicki, Tomasz Augustyniak – projektant. 
Redakcja ELLE Decoration już od 20 lat wspiera polskie wzornictwo, a Konkurs Młodzi na Start nieustannie, od 9 lat jest początkiem wielkiej kariery dla wielu laureatów.
Mecenasami konkursu są Miasto Gdynia, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny i Centrum Designu. Partnerem wydarzenia jest Zamek Cieszyn, a Patronami Medialnymi są: ELLE, Domo+, Chillizet, designteka.pl, PLN Design i Magazif.

Regulamin konkursu dostępny na www.elle.pl/decoration/mlodzinastart