To, co trwałe. Bukowina Tatrzańska – tradycja i wiara

Cena: 249.90 zł
Premiera: 2015-11-04
ISBN: 9788375967180

 Powiada się, że tym, czego poszukujemy, jest sens życia. Otóż nie sądzę, żebyśmy szukali właśnie tego. Myślę, że tym, o co nam chodzi, jest doświadczenie życia jako takiego, tak by nasze realne przeżycia  na płaszczyźnie czysto fizycznej wywoływały rezonans w głębi naszej najbardziej wewnętrznej istoty  i rzeczywistości., byśmy naprawdę doznali upojenia faktem życia.  Joseph Campbell (Potęga mitu, przekł. Ireneusz Kania)
  
Zawarta w powyższym cytacie myśl nieustannie towarzyszyła nam podczas pracy nad książką i uważam, że była to niezwykle szczęśliwa okoliczność. Okazało się, iż Grzegorz Kapla, mój partner w tym przedsięwzięciu, a jednocześnie autor tekstu, ma podobny stosunek do ludzi oraz życia, uważając, że samo w sobie jest ono czymś nadzwyczajnym.
 Obydwu nas fascynowało zjawisko góralszczyzny, lecz aby je przedstawić głębiej [ew.: dokładniej], należało poświęcić dwa lata pracy. Wybraliśmy Bukowinę Tatrzańska, która reprezentuje większość tego, co według nas jest ważne i kojarzy się ze słowem GÓRALSZCZYZNA.

-Ekskluzywny album w twardej płóciennej oprawie – dodatkowo zabezpieczony etui
-Edycja limitowana 
-Wysoki poziom edytorski 

Polecane książki autora