National Geographic Traveler Wydanie Specjalne

Numer specjalny magazynu National Geographic Traveler poświęcony został w całości Szwajcarii, różnorodnym atrakcjom turystycznym i aspektom podróżowania po tym kraju. Wydanie ukazało się 7 kwietnia br. Towarzyszą mu działania promocyjne.

Okładkowym tematem wydania specjalnego Travelera jest Szwajcaria na cztery pory roku. Redakcja poleca kulturalną wiosnę w Bazylei, mieście kultury, bądź w Gryzonii – w miasteczkach o tradycji retroromańskiej. Lato to wędrówki i wino w kantonie Wallis, a jesienią warto poznać tradycje ludowe z malowniczego kantonu Appenzell. Zimą Szwajcaria zapewnia bliski kontakt z naturą – Traveler rekomenduje wycieczki  rakietami w dolinie Lötschenal i narty w Hastilat.

W szwajcarskim numerze specjalnym znalazł  się także fotoreportaż odzwierciedlający najpiękniejsze miejsca w kraju oraz szereg porad, dotyczących podróżowania po Szwajcarii z dzieckiem. W dziale kulinarnym redaktorzy przedstawiają przepis na fondue, a w rubryce „Etyka podróżnika” przyglądają się bliżej aspektom szwajcarskiej multikulturowości. „Raport specjalny” poświęcony został wyprawie redaktorki Travelera na ścianę Eigeru, zaś w dziale „Ludzie w drodze” przybliżono sylwetkę Ueli Stecka, najszybszego alpinisty świata. W magazynie nie zabrakło podróżniczych ciekawostek związanych m.in. z szwajcarskimi symbolami.