23 listopada 2023 r. w unikalnej przestrzeni Ufficio Primo w Warszawie odbył się uroczysty 23. jubileusz ELLE Decoration w Polsce.

Razem z ELLE Decoration świętowali Partnerzy biznesowi i przyjaciele, projektanci, architekci i artyści. Wieczór poprowadzili redaktor naczelna ELLE Decoration, Małgorzata Szczepańska oraz Marcin Prokop. Wspólnie z Partnerami wydarzenia wręczyli nagrody jubileuszowym zwyciężczyniom i zwycięzcom. Nagroda w tegorocznym Plebiscycie ELLE Decoration trafiła do Ewy Bochen i Macieja Jelskiego z Kosmos Project – Square Drop, za kolekcję mebli ODDITY. Spośród nominowanych przez redakcję 23 polskich projektów, internauci drogą głosowania wybrali właśnie ten projekt, a sponsorem nagrody była firma W. KRUK.
Firma Paradyż wręczyła nagrodę Magdzie Jurek, wyróżniając projekt Pani Jurek, za kolekcję lamp TRN.
Redaktor Naczelna, Małgorzata Szczepańska, przygotowała też specjalne nagrody pod hasłem „Wczoraj, dziś, jutro”. Złote stopy – autorstwa Zbigniewa Szczepańskiego (Małe Formy Rzeźbiarskie) – symbol kroku, od którego zaczyna się każda droga, trafiły do:
– Marka Cecuły – za całokształt twórczości, wkład w rozwój polskiej ceramiki i propagowaniu jej na świecie. Przekraczanie twórczych granic, i udowodnienie że prawdziwa pasja potrafi pokonać każdą przeszkodę.
– Magdy Hubka i Piotra Grzybowskiego – za konsekwencję w łączeniu trudnej roli projektanta z rolą producenta. Za pasję i wierność swoim ideałom oraz tradycyjnemu rzemiosłu.
– Sylwii Szcześniak – za odwagę projektową i bezkompromisowość w stawianiu potrzeb drugiego człowieka na pierwszym miejscu.
Po części oficjalnej wieczór uświetnił występ wokalistki jazzowej Agi Zaryan.