Konferencja Glamour Academy pod hasłem „FemTech czyli kobiety i technologie”.

7 marca odbyła się czwarta Konferencja Digital Glamour pod hasłem „FemTech”. Konferencja była częścią Glamour Academy, nowej inicjatywy mającej na celu poszerzać wiedzę na tematy, które są bliskie kobietom. Podczas spotkania mieliśmy okazję wysłuchać ekspertek w tej dziedzinie.

Katarzyna Wierzbowska, założycielka Sophia Health i prelegentka TEDxWarsawWomen, mówiła o globalnej potrzebie Femtechu, rzucając światło na kluczowe wyzwania i możliwości w tej dziedzinie.

Psycholożka Magdalena Chorzewska i Katarzyna Dąbrowska, redaktorka naczelna Glamour Polska, rozmawiały o wpływie technologii na zdrowie psychiczne kobiet.

Wiktoria Wójcik, ekspertka w dziedzinie metaverse i gamingu podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat roli, jaką gry i technologia odgrywają w życiu młodych kobiet, otwierając dialog na temat przestrzeni i możliwości dla dziewcząt w branży gier.

Zamykając wydarzenie, Sara Marska-Maj projektantka aplikacji i specjalistka od femtechu, przedstawiła przełomowe kobiece aplikacje, podkreślając ich wpływ i znaczenie dla poprawy jakości życia kobiet na całym świecie.